Що трапилось з моїм ноутбуком?

Мобільність ноутбука і його здатність у багатьох випадках замінити стаціонарний комп’ютер зробили цей пристрій буквально незамінним для багатьох людей. Особливо помітною важливість цього пристрою стає тоді коли він виходить з ладу.

Говорити про марність ремонту ноутбука в домашніх умовах просто зайве — така техніка страждає від некваліфікованих дій сильніше, ніж від чого-небудь ще. Чи не меншої шкоди приносить і недобросовісний ремонт з вилученням запчастин і заміною їх на вживані.

Найбільш поширені поломки ноутбуків, з якими наші майстри зустрічаються найчастіше:

• Попадання рідин на клавіатуру, при якому виникають несправності материнської плати, відеокарти і інших вузлів, що знаходяться в корпусі пристрою.

• Механічні пошкодження при ударах, падіннях, закриванні кришки з лежачим на клавіатурі предметом. Як правило, пошкодження стосуються матриці екрана, яка замінюється на оригінальну з підбором за параметрами.

• Порушення роботи системи охолодження, що призводять до збоїв, зависань і перезавантажень системи.

• Забруднення вентиляторів охолодження, материнської плати.

• Порушення контакту і цілісності роз’ємів, шлейфа дисплея.

• Несправності інвертора і підсвічування.

• Механічні несправності приводу дисковода, порушення в роботі оптичного зчитувача.

• Механічні пошкодження клавіатури.

• Збої програмного забезпечення.

Деякі поломки можуть бути усунені без особливих складнощів — наприклад якщо відійшов будь-який контакт або шлейф. Деякі деталі вимагають складного ремонту за допомогою спеціального обладнання, яке ремонтується. Також варто наголосити на тому що далеко не завжди вузол що вийшов з ладу вдається полагодити, причому таке трапляється не тільки з механічними поломками, такими як пошкодження дисплея, але і з поломками, пов’язаними зі зносом деяких деталей. Якщо у вашому ноутбуці вийшла з ладу деталь котра не підлягає ремонту, то не варто думати про необхідність покупки нового комп’ютера, так як її можна замінити нову оригінальну.

Ознакою несправності служить відсутність запуску, поява сірого або синього фону дисплея, сильний шум, перегрів, поява характерного запаху і безліч інших порушень функціональності приладу. Виявивши будь-які з цих ознак необхідно відключити ноутбук від мережі живлення, витягти з нього акумулятор і звернутися в сервісний центр Контакт.